Εικόνα Ενημέρωση για Πρακτική Άσκηση

Επισυνάπτονται τα αποτελέσματα της Πρακτικής Άσκησης ΕΣΠΑ.

Οι φοιτητές/τριες που επιθυμούν να ξεκινήσουν την Πρακτική τους Άσκηση 01/04/2020 θα πρέπει να προσκομίσουν στο Γραφείο Πρακτικής Άσκησης ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ 11/3/20 τα έγγραφα που επισυνάπτονται στην παρούσα ανακοίνωση.
Θα πρέπει το Συμφωνητικό να είναι εκτυπωμένο σε διπλή όψη σε 5 πρωτότυπα αντίτυπα.

Μαζί με τα επισυναπτόμενα ο ασκούμενος θα πρέπει να προσκομίσουν στο Γραφείο Πρακτικής :
– την 1η σελίδα του βιβλιαρίου τραπέζης στο οποίο ο δικαιούχος να είναι 1ο όνομα.
– την βεβαίωση απογραφής άμεσα ασφαλισμένου
– την ασφαλιστική ικανότητα (https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Pages/Home.aspx )

Θα πρέπει η επιχείρηση φορέας να κάνει ανάρτηση στο ΕΡΓΑΝΗ πριν την έναρξη της ΠΑ του φοιτητή ή την ίδια μέρα. Στο τέλος βασική προϋπόθεση για να πληρωθεί ο φοιτητής είναι να προσκομίζει στο γραφείο ΠΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΊΑ έναρξης πρωτοκολλημένη και το έγγραφο λήξης.

Εντός 20 ημερών από την ημέρα κατάθεσης της σύμβασης θα σας αποστέλλεται στο προσωπικό σας email, που έχετε δηλώσει στα στοιχεία δικαιούχου, το link με σκοπό να συμπληρώσετε το απογραφικό δελτίο εισόδου Πρακτικής Άσκησης.

Επισυναπτόμενα:
– ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥ
– ΕΓΓΡΑΦΗ ΦΟΡΕΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΤΛΑΣ
– ΕΝΤΥΠΟ ΑΤΛΑΣ
– ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

ΠΡΟΣΟΧΗ!
Στην παράγραφο 1, Μην συμπληρώσετε διάστημα απασχόλησης Πρακτικής Άσκησης ούτε την προηγούμενη παράγραφο.

Επίσης μην συμπληρώσετε καμία άλλη ημερομηνία (πχ εκεί που λέει στην αρχή: στην Πάτρα σήμερα…….)

Συμπληρώνετε μόνο τα στοιχεία της επιχείρησης και τα δικά σας.

Στο παράρτημα συμπληρώνετε το αντικείμενο στο οποίο θα απασχοληθείτε και θα υπογράψετε εσείς και ο εργοδότης ο οποίος θα βάλει και τη σφραγίδα της επιχείρησης.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία επικοινωνήστε με το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης:

Χαρούλα Κοσμά
Γραφείο Πρακτικής Άσκησης Πανεπιστημίου Πατρών(Αγρινίου-Μεσολογγίου)
Αγρίνιο: Γ. Σεφέρη 2, Τ.Κ. 30100,τηλ: 2641074105
Μεσολόγγι: Νέα Κτίρια, ΤΚ 30200,τηλ. 2631058295