Η κατανομή των φοιτητών σε εργαστηριακά τμήματα για το τρέχον εξάμηνο θα πραγματοποιηθεί μέσω του e-Class.

Συγκεκριμένα, οι φοιτητές θα πρέπει να δηλώσουν σε ποιο τμήμα του κάθε εργαστηριακού μαθήματος επιθυμούν να παρακολουθήσουν μέσω της λειτουργίας “Ομάδες Χρηστών” του e-Class, θα ακολουθήσουν σχετικές ανακοινώσεις των διδασκόντων στα αντίστοιχα μαθήματα της πλατφόρμας.

Σημαντική διευκρίνηση
Η δήλωση εργαστηριακού τμήματος στο e-Class δεν αναιρεί την υποχρέωση των φοιτητών να δηλώσουν το εργαστήριο και στην επίσημη δήλωση του εξαμήνου στο σύστημα e-students.
Οι δηλώσεις (θεωρίες και εργαστήρια) στο e-Students θα πραγματοποιηθούν όταν ολοκληρωθεί η καταχώρηση των βαθμών της εξεταστικής για όλα τα μαθήματα, σε ημερομηνίες που θα γνωστοποιηθούν με νεώτερη ανακοίνωση.